Gabinety Ginekologiczne

Badanie ultrasonograficzne stanowi integralną część każdej wizyty w naszym gabinecie.


Wykorzystanie elektronicznej sondy dopochwowej umożliwia doskonałą wizualizację nie tylko narządów miednicy mniejszej, lecz także przepływu krwi w narządach, a w szczególności w guzach miednicy mniejszej, mięśniakach macicy i innych. Badanie powinno być wykonywane z pustym pęcherzem moczowym. 


Badanie USG w trakcie ciąży jest bezpieczne dla płodu. Nasz aparat pozwala na wykonywanie badań w technologii 3D/4D, co umożliwia dokładną oceną rozwijającego się dziecka. 


W początkowym okresie ciąży wykonuje się je sondą dopochwową, potem brzuszną. Wyjątkiem jest ocena długości szyjki macicy wykonana w okresie między 21. a 23. tyg. ciąży, pozwalająca przewidywać zagrożenie porodem przedwczesnym oraz umożliwiająca ocenę przodowania łożyska. 

Jedną z największych zalet aparatu USG, z którego korzystamy w gabinecie, jest możliwość przeprowadzenia za jego pomocą oceny przezierności karku płodu (między 11. a 14. tyg. ciąży) i badania długości kości nosowej (od 12. tyg. ciąży). W naszym gabinecie u każdej ciężarnej kobiety wykonujemy ultrasonograficzne badanie prenatalne. 


Aparat zapewnia właściwe powiększenie obrazu – możliwe jest takie powiększenie obrazu, aby na ekranie były widoczne tylko głowa płodu i klatka piersiowa – a także pozwala automatycznie odtworzyć nagrany obraz w cyfrowej jakości. Istnieje również możliwość, w wyjątkowych sytuacjach, dokonania oceny przepływu krwi w naczyniach pępowinowych i mózgowych. 

Obrazy z badań przeprowadzanych w gabinecie mogą być rejestrowane na płytach DVD lub innych nośnikach elektronicznych. Zdjęcia drukowane są na najwyższej jakości papierze ultrasonograficznym. 

Copyright © 2020 Gabinety Ginekologiczne w Szczecinku dr. Marek i dr. Ewa Ogrodzińscy. All Right Reserved.

.">